dodatek ilustrowany do niczego

wywiady

wtorek, 01 czerwca 2010
Rozmowę z Grabażem zarejestrowaliśmy w lutyn w SP Records. Chyba kilka dni przed premierą "Dodekafonii" Strachów na Lachy.

Krzysztof Grabaż Grabowski wspomina pierwszą swoją formację - Ręce Do Góry, pierwsze swoje "Jarociny", przemianę w punka... Opowiada O ogólniaku w Pile, politykowaniu w młodości. Kto przychodzi na bal do senatora (w piosence "Bal u Senatora"), czy w "Piła Tango" są podteksty polityczne i jakie są reakcje dziennikarzy na "Żyję w kraju..." z najnowszej płyty SNL.

Czy Grabaża stać na obrazy Vahana Bego? Jak powstają "szaty graficzne" płyt Strachów? Gdzie i kiedy poznał Roberta Kozyrę? Co myśli o komercyjnych rozgłośniach? Dlaczego młodzi się nie buntują? Czy Grabaż mógłby być trybunem ludowym lub głosem pokolenia?A w drugiej części: co z "Pidżamą" - czy zamierzają się odwiesić? Czy "Grabaż" w wieku 45 lat wygląda jak nałogowy alkoholik? Co jest w plastikowej butelce? Czy będzie w końcu coś powiedziane o nowej płycie Strachy na Lachy, "Dodekafonia"?
Co z Pidżamą Porno to po kilku miesiącach od rozmowy wiadomo: reaktywowana na Jarocin 2010.
piątek, 23 kwietnia 2010
Skro już od kilku dobrych miesięcy zajmuję się odpytywaniem muzyków o muzykę, to chyba mogę czasem coś Wam tu pokazać. Zatem tworzę nową kategorię na blogu - "wywiady" a na pierwszy ogień mój ulubiony Lech Janerka, artysta, którego na scenie fotografowałem jako jednego z pierwszych.


Za kamerą w obu przypadkach stał Grzegorz Czerniak.

Rozmowa odbyła się w lutym 2010 roku po specjalnym koncercie Leszka Janerki w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zakładki:
000: skrót
001: mój top
002: linki i sznurki
003: lepsze strony foto
004: najwyższe progi
005: e-prasa foto
006: nie foto
007: dobre słowa

FotoAmatorszczyzna on Facebook

Goście:

Autor: artur.rawicz[at]aster.pl