dodatek ilustrowany do niczego

KONKURSY

wtorek, 14 kwietnia 2009
Zapowiada się sensacyjny powrót na krajową scenę metalową. Po latach ciszy i rozłąki, na żywo, w stolicy podziwiać będzie można katowicki KAT z Romkiem Kostrzewskim na wokalu. Będą i stare i zupełnie nowe pieśni. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe trashmetalowe wydarzenie.

Doświadczeni życiem rockersi i metale, oraz ci, co to dopiero zapuszczają pióra w czwartek, 23 kwietnia o 20.30 pojawią się w Stodole. Dla jednych będzie to przejażdżka wehikułem czasu bez lusterek wstecznych, dla drugich prawdziwa lekcja historii. Dla wszystkich (może poza nie zainteresowanymi szatniarzami i barmanami) solida uczta.

Dla stałych bywalców FotoAmato są do wzięcia dwie podwójne wejściówki. Trzeba tylko odpowiedzieć prawidłowo na pytanie i dać się wylosować.
Pytanie brzmi: na której edycji Metalmanii Kat zaprezentował się po raz pierwszy (trzeba podać numer)?

Na prawidłowe odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem (inaczej lądują w koszu, sorry) czekam do 21 kwietnia, do końca dnia, pod adresem: artur.rawicz[MAUPA]konk.pl. Zwycięzcy zostaną poinformowani następnego dnia.

Powodzenia!

PS: Specjalne pytanie dla Mikołaja K.: W 1990 roku KAT rozpada się. Kostrzewski rozpoczyna współpracę ze Skrzekiem (SBB). Losy dwóch założycieli KATa układają się równie zaskakująco. Irek Loth nagrywa płytę z niemieckim zespołem, a Piotr Luczyk zasila szeregi pewnej jazzowej formacji. Podaj nazwy tych grup.

UPDATE 2009-04-22: konkurs wygrali: Basia Wnuk i Aleksander Czichos (każde ma podwójną wejściówkę). Gratuluję. Odpowiedź na pytanie: KAT zagrał już na pierwszej edycji Metalmanii w 1986 roku.
czwartek, 09 kwietnia 2009
TTTT to oczywiście Tymon Tymański & The Transistors. Zespół to dziecko Tymona zrodzone w 2002 roku na mazurach podczas warsztatów muzycznych na festiwalu Przystanek Olecko. Po kilku drobnych przetasowaniach Tymon & The Transistors nadal rozdają karty w polskim niezalu. Jesienią ma się pojawić ostatnia część sowizdrzalskiego tryptyku płytowego (po P.O.L.O.V.I.R.U.S. i Weselu). Płyta, podobnie do poprzedniej, będzie "muzyką filmową" i ukaże się pod zacnym tytułem "Polskie Gówno".

Tymczasem Tymon & The Transistors pojawią się w Warszawie. Już 15 kwietnia, w środę, o 20 zagrają w Klubie Mechanik na Mokotowie. No i mam dla Was dwie podwójne wejściówki.


Foto: materiały organizatora.

Aby je zdobyć wystarczy do 14 kwietnia, do południa, na adres artur.rawicz[MAUPA]konk.pl przesłać prawidłową odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi płyta Transistorsów wydana w 2007 roku? Nie zapomnij podać swojego imienia i nazwiska. Niepodpisane odpowiedzi nie są brane pod uwagę.

Szczęśliwców poinformuję osobnym mailem najpóźniej we wtorek, 14 kwietnia, wieczorem.

Have fun!

UPDATE 2009-04-14: UWAGA - w związku z żałobą koncert TTTT odwołany. Konkurs pozostaje nierozstrzygnięty. Wszystkich, którzy wzięli udział poinformowałem e-mailem zwrotnym [jednak w kilku przypadkach otrzymałem zwrotkę z info o przepełnionej skrzynce].
wtorek, 10 marca 2009
Ja się nie podejmuję pisać o Płynach. Z przyjemnością zaanonsuję dobry koncert i powiem jak wygrać zaproszenie ich występ w TR Warszawa. Poniżej fragment informacji prasowej:

[..]Dziennikarze próbujący opisać fenomen zespołu Płyny sięgają po porównania z formacjami tak różnymi jak późni The Beatles, Manu Chao, Kury, Stereolab, Voo Voo, Kobiety czy Blur. We wszystkich tych porównaniach jest trochę racji, ale nie należy zapominać, że w twórczości Płynów jest też wiele elementów zupełnie oryginalnych, takich jak chociażby niezwykle charakterystyczne teksty (po polsku i nie tylko!), w których absurdalna zabawa słowem często sąsiaduje z nieco zdystansowanymi, ale celnymi i wnikliwymi obserwacjami na temat życia młodych ludzi w dużym mieście.

Płyny starają się jednak przede wszystkim generować z siebie pozytywną energię - w końcu grają to, co lubią, i lubią, to co grają! A na drugiej płycie „Rzeszów - St. Tropez", wydanej w czerwcu 2008 roku prezentują dwanaście kawałków świeżych jak pierwsze truskawki zjedzone wiosną - idealną mieszankę alternatywnego rocka, avant popu, miejskiego folku, pogodnego reggae, a nawet jazzu. Dla smakoszy!Dzięki uprzejmości przyjaciół z TR Warszawa mam dla Was podwójne zaproszenie na ten koncert (sobota - 21 marca o godz. 2000).

Zaproszenie zostanie rozlosowane wśród osób, które do 19 marca do godziny 15.00 prześlą maila z hasłem FotoAmatorszczyzna na adres: konkursy@trwarszawa.pl

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Zakładki:
000: skrót
001: mój top
002: linki i sznurki
003: lepsze strony foto
004: najwyższe progi
005: e-prasa foto
006: nie foto
007: dobre słowa

FotoAmatorszczyzna on Facebook

Goście:

Autor: artur.rawicz[at]aster.pl