dodatek ilustrowany do niczego
piątek, 30 kwietnia 2010
Razem z Marcinem Bąkiewiczem - jako Music Foto Kolektiv, organizatorzy konkursów na Koncertową Fotografię Roku i mam cień nadziei - jako w miarę aktywni fotografowie koncertowi - zostaliśmy zaproszeni do udziału w panelu dyskusyjnym podczas najbliższego Miesiąca Fotografii w Krakowie. Czyli takie "MFK na MFK" - zabawna zbieżność akronimów. To, że krakowski Miesiąc Fotografii to jedna z najważniejszych imprez foto w tej części Europy to mówić zainteresowanym nie trzeba. To że Jacek Poremba (ach te zdjęcia Anity Lipnickiej) czy Rafał Masłow mają dar od Boga, też przypominać nie trzeba.

Jak ktoś nie widział zdjęć Jasona Evansa, to niech sprawdzi - wybitnym specjalistą od koncertów może nie jest, ale w studio realizuje fajne rzeczy. A kto widział film "Beats Of Freedom" Leszka Gnoińskiego i Wojtka Słoty (też spotkamy się w Krakau) to wie, kim jest Chris Salewicz.

Jednym słowem - czad!Tak o spotkaniu w oficjalnym komunikacie pisze organizator:

Podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie bogaty program wystaw uzupełnią wydarzenia muzyczne. Po solidnej dawce fotograficznych przeżyć zapraszamy na drugą dawkę adrenaliny lub chilloutu – tym razem muzyczną.

Związki muzyki i fotografii będą głównym tematem rozmowy towarzyszącej niedzielnemu śniadaniu w Restauracji Barka. Tytułowy „Photo pass” – karta wstępu do klubu dla tych wybrańców, którzy na koncertach stoją między sceną a barierkami, czy też zgoda zespołu na sesję zdjęciową, dla fotografa zawsze oznacza możliwość zbliżenia się do muzyki bliżej niż inni. Czym był magiczny „photo pass” dla Jasona Evansa, Vinki Petersen, Wojciecha Słoty, Rafała Masłowa, Jacka Poremby, Artura Rawicza i Marcina Bąkiewicza dowiemy się 9 maja o godz.10:00.

Rozmowę prowadzi Karolina Sulej („Exclusiv”) oraz Chris Salewicz.

Spotkanie odbędzie się 9 maja 2010 w Krakowie. Więcej na stronach Miesiąca Fotografii.
W ostatnią niedzielę w Palladium miał miejsce przełożony z 10 kwietnia (żałoba) koncert Muńka Staszczyka. A właściwie zespołu Muniek. Bo płytę "Muniek" nagrał zespół Muniek w składzie z legendą T.Love i w ogóle ważną postacią polskiej sceny - Jankiem Benedkiem (to, że "Warszawa" czy "King" bez niego by nie były tym, czym się stały to chyba nie trzeba przypominać, nie?).

Gościnnie na koncercie pojawiła się Anna Maria Jopek (na płycie też jest). A Muniek odebrał za Muńka płytę złotą, o czym wytwórnia doniosła dopiero dziś, czyli blisko tydzień po wręczeniu. Proszsz... tak oto prezentowali się polscy Stonesi w Palladium.


Chyba w nadchodzący długi weekend można spodziewać się kilku wspominkowych materiałów z 2009 roku (bo jest tego tona) i może jakiegoś wywiadu.. się zobaczy.
poniedziałek, 26 kwietnia 2010
Aparaty z plastikowymi obiektywami o kącie widzenia równym blisko 180 stopni i stałej przysłonie 8.0 wiosną stają się szczególnie użyteczne. W Powsinie, na Ursynowie lub Woli ;) I o to chodzi, o to chodzi.... no i ta podwójna ekspozycja ;)
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
000: skrót
001: mój top
002: linki i sznurki
003: lepsze strony foto
004: najwyższe progi
005: e-prasa foto
006: nie foto
007: dobre słowa

FotoAmatorszczyzna on Facebook

Goście:

Autor: artur.rawicz[at]aster.pl