dodatek ilustrowany do niczego
środa, 30 kwietnia 2008
Fragment "Perseusza" Theodora Charlesa Gruyere'a. Całość do zobaczenia w Parku Ujazdowskim. Mnie zawsze najbardziej porywał ten fragment (poniżej). Kojarzy mi się z naszą polską tolerancją.Info dla dociekliwych: Start 66 S, Ilford Delta 100, skan.
wtorek, 29 kwietnia 2008
Trifonidis Orchestra nie ma nawet pół roku, a już o niej głośno. I to nie dlatego, że głośno gra w niej aż 16 muzyków (liczyłem na palcach, mogłem się pomylić). Przyczyną jest raczej to, jak i co gra. A gra... no powiedzmy jazz w wersji silnie orkiestrowej, big-bandowej właśnie. Z mocną obsadą dęciaków. Wiem, że kończą się przygotowania do wydania pierwszej płyty. Sądząc po recenzjach to będzie szlagier (proszę nie porównywać z silikonowymi blond gwiazdkami).

Trifonidis Orchestra to projekt doświadczonego Macieja Bielawskiego (CV muzyczne za długie i za ładne by je tu cytować). Na obrazkach starałem się pokazać "granie zespołowe". Czy się udało? Nie wiem.

Poniżej Ojciec Dyrektor całego zamieszania, kompozytor, obsługuje ośmiostrunową gitarę, bas, saksofon altowy i sopranowy, flety, darabuce, perkusje, klawisze i różne takie...

A wszystko to miało miejsce wczoraj w TR Warszawa. W miejscu które coraz mocniej i ciekawiej rysuje się na muzycznej mapie Warszawy. Wróble ćwierkają, że w maju kolejny ciekawy koncert na deskach tego teatru. Ty razem na scenie będzie o 14 osób mniej - jest szansa na krótszą relację ;)
niedziela, 27 kwietnia 2008
Największy w tej części kraju poligon fotograficzny mieści się w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie. Każdej wiosny (i jesieni) ściągają tu wszyscy okoliczni fotoamatorzy targając ze sobą cały sprzętowy, fotograficzny dorobek życia. Testuje się tu nowe szkła i te starsze, wygrzebane na Alledrogo. Zapełnia się tu karty pamięci zdjęciami magnolii, tulipanów i innych badyli.

Czasem, z uśmiechem spojrzy się przez obiektyw na pannę w bucikach na obciasach, ale i tak, najważniejsze są zdjęcia. Miliony zdjęć kwiatków i pszczółek :)I Bogu niech będą dzięki (i Zarządcy Ogrodu), że nie postawiono tam jeszcze ani jednej reklamy kosmicznej liczby megapikseli jakiegoś znanego koncernu.
15:20, arawicz , inne
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Zakładki:
000: skrót
001: mój top
002: linki i sznurki
003: lepsze strony foto
004: najwyższe progi
005: e-prasa foto
006: nie foto
007: dobre słowa

FotoAmatorszczyzna on Facebook

Goście:

Autor: artur.rawicz[at]aster.pl