dodatek ilustrowany do niczego
piątek, 28 grudnia 2007
Koniec roku przynosi nam klęskę szarpidrutów w starciu z babilonem. Z ulicy Wspólnej w Wawce znika Salon Muzyczny Zbyszka Hołdysa. W progi słynnego sklepu z gitarami w styczniu 2008 wprowadzi się dom maklerski. Rozpoznawalna z daleka witryna przejdzie do historii...Sprzedawców Fenderów i Stratocasterów zastąpią ładnie uczesani kolesie w zbyt drogich krawatach (i czerwonych szelkach?)...

U Hołdysa zakupy robili nie tylko wszyscy wielcy naszej sceny muzycznej (polaroidowe dowody wiszą jeszcze na ścianach Salonu). Do pierwszych wioseł mogły tu spokojnie przymierzać się przyszłe gwiazdy rocka...

Można tu było znaleźć nie tylko instrumenty. Dość ważnym elementem (dla niektórych) była tablica ogłoszeń (myślę, że czas przeszły nie jest już żadnym przegięciem).

Za chwilę rozpocznie się wielkie pakowanie. Preludium do wyprowadzki.Hołdys zapowiada że nie znika z warszawskiej mapy ciekawych miejsc, że powróci z zupełnie nowym projektem, w zupełnie innym miejscu. Zastrzega jednak, że po 12 latach handel zostawi w rękach specjalistów. Pożyjemy - zobaczymy.

Tymczasem, wszystko, czego nie kupicie do 31 grudnia na wyprzedaży na Wspólnej trafi na aukcję WOŚP.
17:03, arawicz , inne
Link Komentarze (14) »
czwartek, 20 grudnia 2007
Jako że zazwyczaj święta zaczynają się z chwilą wyniesienia ostatniej palety ze zniczami z supermarketu, życzę Wam Prawdziwych Świąt. Pawdziwych doznań i prawdziwych uczuć. Prawdziwego, nie marketingowego życia i prawdziwych dobroci. Przede wszystkim świąt bez czubków...Pozostałe świąteczne wpisy GTWb tutaj...
22:22, arawicz , inne
Link Komentarze (16) »
wtorek, 18 grudnia 2007
Jakieś 23 lata temu (w erze niezdigitalizowanej) w mrokach PRL'u na górniczym Śląsku rozpoczęła się współpraca bluesmana (Irek Dudek) z punkowcem (Darek Dusza, pamiętacie załogę "Śmierć Kliniczna'?). Dusza napisał dla Dudka "Au sza la la la" i "Opakowanie", Dudek skomponował muzykę - tak narodził się Shakin' Dudi.

Jeżeli doczytałeś/aś aż do tego miejsca - to już pewnie się domyślasz, że szykuje się spektakularny come back ;) W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyły się zdjęcia do pierwszego klipu do pierwszego singla z nowej płyty... więcej nie zdradzę, bo nie wiem, czy mogę.

Nie wiedziałem, że klip będzie utrzymany w stylistyce lat 60'. Nie wiedziałem jak zachowa się nowe szkiełko - wiekowa, stałoogniskowa "pięćdziesiątka". Okazało się jednak, że nie mylą się ci, co mówią, że to wspaniały obiektyw portretowy...

Do grającej szafy grosik wrzuć - czyli z uznaniem o statystach... :)... i z podziwem dla dbałości o szczegóły :)Co myśleć o dzisiejszej ofercie kulturalno-muzycznej w tiwi? No co?

Jeśli miałbym tytułować zdjęcia, to poniższe nazywałoby się "4:43". Shakin' Dudi prawie w komplecie (perkusista śpi na kanapie, z litości nie pokazuję;) ).

Darek Dusza i Irek Dudek. Muzyka wisi w powietrzu.Oficjalnie dementuję potencjalne pogłoski: poniższy kadr nie pochodzi z musicalu "Greace".Papieros, los, los, los... i dusza Duszy. Poniżej mój ulubiony obrazek z planu, choć pewnie mistrzowie fotografii zjedli by mnie na śniadanie i nawet bym się czkawką nie odbił...Przesympatycznemu zespołowi życzę conajmniej złotej płyty, Piotrowi Onopie (reżyserował) Yacha za klip. Od kilku godzin nie mogę się oderwać od "Something must have change" i "A jeżeli mój dobry Boże" - wyguglujcie sobie, jeśli myślicie, że Dudek to tylko groteska i rock&roll'owoy kabaret :)

Za jakiś czas na infomuzyka.pl większy materiał (przy okazji podziękowania) - to dla tych, co doczytali aż do tego miejsca ;)
____________________________________________________________
2007-12-19: Sprostowanie

Darek Dusza przysłał mi taką oto wiadomość:

From: Darek Dusza [mailto:***********]
Sent: Wednesday, December 19, 2007 9:53 AM
To: Artur Rawicz - Konk Ideas
Subject: Re: shakin

Obejrzałem sobie twój reportaż :)

W komentarzach ludzie trochę się mylą - na pianie gra Tomek Pala, a nie Krzysio Głuch :)

Kurde, to ja pomyliłem Krzysztofa z Tomkiem - za co wszystkich pokornie przepraszam.
09:53, arawicz , inne
Link Komentarze (21) »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
000: skrót
001: mój top
002: linki i sznurki
003: lepsze strony foto
004: najwyższe progi
005: e-prasa foto
006: nie foto
007: dobre słowa

FotoAmatorszczyzna on Facebook

Goście:

Autor: artur.rawicz[at]aster.pl